Szymon Klimek

Sortuj wg     ListaGaleria
 
Z wykształcenia jestem inżynierem, ale od zawsze miałem zdolności manualne. Własnoręcznie buduję miniatury różnych ciekawych przedmiotów od 2004 roku i do tej pory stworzyłem ich ponad sto: od pudełeczek z motywami roślinnymi do samochodów i lokomotyw, a nawet działających maszyn napędzanych energią słoneczną. Najwięcej czasu spędzam nad zbieraniem planów, rysunków i ich opracowywaniem. Kolejny etap to wycinanie drobnych elementów z cienkiej mosiężnej blachy o grubości około 0.1 - 0.08 mm. Następnie kształtuję je ręcznie wykorzystując tylko bardzo proste narzędzia, bez użycia mechanicznych obrabiarek, a potem te elementy sklejam w całość i lakieruję. Czasami mosiężną blaszkę projektu ożywiam roślinnymi ornamentami lub cyrkoniami Swarovskiego. Proces składania jest bardzo pracochłonny i wymaga dużej precyzji oraz skupienia, dlatego też potrzebuję czasu na ich wykonanie. Zamówienia proponuję Państwu składać z wyprzedzeniem od 2 do 4 tygodni.
Miniatury w kielichach są doskonałą dekoracją do eleganckich wnętrz, a także niebanalnym prezentem na różne okazje typu: śluby, komunie, chrzciny, czy urodziny. Taka pamiątka jest dosłownie na pokolenia ...
Ze swej natury moje miniatury są bardzo delikatne i lekkie, więc obecnie zamykam  je w kielichach szklanych, najczęściej o wysokości 25 centymetrów. Zazwyczaj staram się nie odwzorowywać rzeczywistych modeli i to co tworzę nazywam miniaturami, chociaż nie trzymam się jednej skali. Wielkość dostosowuję do wielkości kieliszka, który mi się podoba. Ostatnio wykonałem kilka maleńkich maszyn parowych w stylu wiktoriańskim napędzanych energią elektryczną z paneli solarnych.
Moje prace zostały wyróżnione przez  CRAFTSMANSHIP MUSEUM CALIFORNIA i tam też pozostała między innymi jedna z moich ostatnich miniatur: parowóz "Adler  1835".

Serdecznie zaprasza Państwa do obejrzenia moich propozycji w Galerii Olissima.
 
Królewska Kołyska 480
Mercedes 87 720
Kareta 1080
Pegaz 1080
Wiktoria z kwiatami 1080
Żeglowiec Odkrywców Świata 1560
Królewska Kołyska Sprzedany