Wytwórnia Antidotum

 

 

Galeria Olissima we współpracy z Wytwórnią Antidotum ma przyjemność zaprosić do zapoznania się z prezentowaną w Galerii biżuternią artystyczną absolwentek oraz wykładowców Wytwórni:

 

WYTWÓRNIA ANTIDOTUM - jest pierwsza prywatna szkoła złotnicza w Polsce, powstała w 2006 roku. Co roku przez pracownię przewija się ponad 100 osób, uczestniczących w zajęciach różnego typu. Proponujemy kursy o zróżnicowanym poziomie i zakresie: złotnicze, które przygotowują do samodzielnej pracy w zawodzie złotnika i jubilera, rekonstrukcji historycznych, które pozwalają tworzyć biżuterię inspirowaną twórczością dawnych mistrzów; Art Clay - dla miłośników tworzenia ozdób ze srebra w postaci plastelinopodobnej glinki; warsztaty hobbystyczne - dla osób zainteresowanych tworzeniem prostej, popularnej biżuterii, m.in. z drutu, filcu, Fimo, soutache, ceramiki itp. W ofercie mamy także kursy dodatkowe: repusowania, rysunku perspektywicznego dla złotników oraz obróbki bursztynu, emaliowania oraz wykonywania szklanych korali techniką Murano, Lampwork i MilleFiori. Naukę prowadzimy w niewielkich grupach lub indywidualnie, wg. opracowanego przez nas programu nauczania.
Wszyscy nasi uczniowie, poza udziałem w kursie podstawowym, mają także możliwość uczestniczenia w kursie kreatywnym, który rozwija ich możliwości twórcze oraz w licznych wykładach z dziedzin pokrewnych (m.in. historii sztuki, prawa probierczego, przepisów BHP, materiałoznawstwa, marketingu i reklamy itp.).
Co roku, we współpracy z renomowaną włoską szkołą złotniczą Le Arti Orafe z Florencji organizujemy konkurs Fresh Metal.
Nauczycielami w Wytwórni są czynni i znani twórcy biżuterii z wieloletnim doświadczeniem, skutecznie prowadzący własne pracownie projektowe: m.in. Remigiusz Grodzicki, Roman Kowalkowski, Piotr Małysz, Kacper Schiffers, Robert Szklarski, Elisabetta Cappello, Alina Tyro-Niezgoda i Jarosław Westermark. Zajęcia kreatywne prowadzi absolwentka ASP w Warszawie, Paulina Tyro-Niezgoda.
Pracownia mieści się na warszawskim Mokotowie, w okolicach uroczego parku Morskie Oko. 150 m2 powierzchni w całości oddajemy w użytkowanie naszym uczniom: trzy sale złotnicze z pełnym wyposażeniem, sale: maszynowa, rekonstrukcji historycznych, Art Clay, warsztatów hobbystycznych oraz wykładowa mieszczą wszystkie potrzebne narzędzia i urządzenia.
Uczniowskie prace prezentujemy na targach, wystawach oraz w galerii internetowej Efekt Antidotum, w której przedstawiamy prace najlepszych uczniów i absolwentów oraz nauczycieli Wytwórni. W 2011 roku nawiązaliśmy współpracę z Galerią Olissima, dzięki której te unikatowe, wybrane dzieła możemy udostępnić szerszej publiczności.

Zapraszamy do ich oglądania i oczywiście do zakupów :)

Obecnie w Galerii Olissima prezentujemy prace:
Aliny Tyro-Niezgody, Gosi Podleśnej-Zdunek, Beaty Ciesielskiej i Roberta Szklarskiego.
Kolejni twórcy pojawią się niebawem.

Alina Tyro-Niezgoda

Gosia Podleśna Zdunek

Beata Cesielska

Robert Szklarski


Dominika Bojko


Projektoffnia

Kamila Jastrzębska


Jola Gazda


Katarzyna Kuźmińska

Dorota Michalska
Anna Zacheja

Agnieszka Węgier Martyna Tejwan

 

 Aga Sachs